7_1381134489_original
İstanbul Akvaryum’da 5D Sinema Keyfi
İstanbul Akvaryum bünyesinde hizmet veren dünya üzerindeki en iyi hareket programlanmasına sahip 5D 6 akslı sinema, çok boyutlu simulasyonlar konusunda uzman, İtalyan Ferretti International S.R.L.’nin bir ürünü...

15 kişilik bu özel sinema, sunduğu yedi ayrı film seçeneği ile izleycileri birbirinden farklı dünyalara götürüyor. Misafirler, izledikleri filmi taktıkları özel gözlüklerle üç boyutlu olarak algılamakla beraber, rüzgar, sis, su ve farklı türlerdeki dokunma efektleriyle daha önce hiç karşılaşmadıkları sanal bir şölen yaşıyorlar. Şu anda Türkiye’deki alışveriş merkezlerinde bulunan 5D sinema sistemlerinden farklı olarak sahip olduğu altı adet piston üzerinde hareket eden bir platform ile yanal hareketi de mümkün kılan 5D 6 akslı sinema; sis, rüzgar ve su efektlerinin yanı sıra, dokunma, yüze ve enseye şok üfleme, öne arkaya, sağa sola hareket dışında dairesel hareketleri ile biniş keyfini maksimuma çıkarıyor.

CE sertifikalı ve tüm Avrupa Birliği güvenlik standartlarına (TUV Essen) uygun olarak üretilmiş Ferretti 5D Sinema’da gösterilen filmlerin tamamı Belçika orijinli nWave üretimi lisanslı filmler olup toplamda yedi adettir. Cosmic coaster, Cosmic race, Hunted mine ride, Skate race, Jetpack adventure, Aquaride, Ocean jungle olmak üzere yedi farklı film seçeneği sunan 5D Sinema ücreti ilk film için 7 TL, iki film 10 TL’dir.
5d-sinema